אנחנו משפחה עם ילדים קטנים הגרה בדירת מגורים. איזו מערכת כדאי להתקין?

במקרה זה מאחר ותפוסת הבית מלאה בד"כ מומלץ להתקין יחידה מיני מרכזית שתמזג את כל הבית, המחיר סביר, תתקבל טמפרטורה אחידה בכל הבית והשימוש יענה על הדרישות.

אנחנו משפחה עם ילדים גדולים שלא תמיד נמצאים בבית ( הבן בצבא, הבת באוניברסיטה וכו') איזו מערכת כדאי להתקין?

במקרה זה שבו תפוסת הבית אינה מלאה מומלץ לחלק את הבית למ"ס יחידות ע"פ מרחב המחיה היומי שלכם למשל : להתקין בחדר השינה שלכם מזגן מפוצל קטן ובנוסף מערכת מיני מרכזית לשאר הבית. המזגן ישמש אתכם בחדרכם רב הזמן והמיני יופעל כשהבית יהיה בתפוסה מלאה, כך שתחסכו בחשמל באופן שוטף. ( במקרה זה יש לבדוק שיש מקום לשתי יחידות עיבוי חיצוניות.)

אנחנו משפחה מבוססת עם ילדים קטנים הבונה בית פרטי.איזו מערכת מומלץ להתקין?

קיימות מספר אלטרנטיבות:
א. מומלץ מזגן מפוצל בחדר שינה שלכם ויחידות מיני מרכזיות בשאר האזורים (חדרי ילדים , סלון ,מרתף) עלות הפרוייקט כ- 140 ₪ למ"ר + מע"מ .
ב. מערכת עם נפח גז משתנה- העלות במקרה זה תהיה כ- 500ש"ח למ"ר + מע"מ אולם יהיה חסכון בעלות גודל חיבור החשמל לבית וחסכון שוטף בחשמל, שיכול להחזיר את עצמו בטווח של כ- 5-6 שנים ( יחסית להפרש שבין מערכת זו למיני מרכזי.)

אנחנו משפחה מהמעמד הבינוני + עם ילדים גדולים שלא תמיד נמצאים בבית- הבונה בית פרטי . איזו מערכת כדאי להתקין?

מאחר והתפוקה אינה מלאה ובהנחה שיש מקום בגג, מומלץ להתקין מזגן מפוצל בכל חדר לכל ילד ומערכת מיני מרכזית לחללים הגדולים כסלון ומטבח או למרתף. כך יחסך חשמל ויופעל מיזוג רק במקום המאויש.

אנחנו משפחה מבוססת הבונה בית פרטי מפואר, הכסף אינו משחק תפקיד אצלנו ואנחנו רוצים את מערכת מיזוג האויר הטובה והמשוכללת ביותר. איזו מערכת מומלצת על ידך?

קיימות שתי אלטרנטיבות לבתים מסוג זה
א.מערכת צ'ילרים (תוצרת קריאר או טריין או אלקטרה או קלימונטה או אם,טי,אי או שוי ערך)
ב.מערכת נפח גז משתנה VRF (תוצרת מיצובישי אודייקין או שוה ערך)
מערכת הצ'ילרים זולה יותר בהתקנה ויקרה יותר בעלות השוטפת (אחזקה וחשמל)
מערכת נפח גז משתנה יקרה יותר בהתקנה אולם חסכונית בחשמל ובאחזקה באופן בולט.
מומלצת מערכת נפח גז משתנה.
במקרה זה יש להתייעץ ולתכנן ע"י מהנדס יועץ בכיר שיתאים את המערכת לתכנון האדריכלי המיוחד ויתאם אותה מול שאר המערכות האחרות (חשמל,ניקוז,קונסטרוקציה,אקוסטיקה וכ"ו)

אנחנו משפחה דלת אמצעים ואין לנו כסף למיזוג אויר איזו אפשרות קיימת להקלה מפני עומס החום ?

האפשרות הזולה ביותר הינה מאווררים ,אולם יש לשים לב שהאפקטיביות של איוורור הינה רק כאשר האויר נזרק ישירות על עור הגוף ! מאחר ובתהליך זה נוצר איוד של הזיעהלכן מומלץ להתקין בקרבתכם מאווררים שעלותם היחסית זולה .
איורור שבו האויר לא נזרק ישירות על הגוף – אינו אפקטיבי !

אנחנו זוג צעיר ותפרן ואין לנו כסף אפילו לונטילטור איזו אפשרות קיימת להקלה מפני עומס החום ?

ראשית לסגור חלונות ותריסים ולמנוע חדירת קרני שמש לדירה ,שנית מאחר וטמפרטורת הרצפה קרה במ"ס מעלות מטפרטורת החדר מומלץ לפשוט בגדים ולשכב על סדינים הפרושים על הרצפה .

אולי יעניין אותך גם:

× מה תרצו לברר?
דילוג לתוכן